Tady je každá pomoc v dobrá:o). Nestačí jen cvičit (nezapomenout, že každý sport není vhodný viz. Web ..www.lymfodrenaze.eu ..pohybové aktivity), už vůbec nepomáhají drahé krémy atd. Tajemství pružné, hladké a dokonale vypadající kůže (pleti) je vždy výsledkem dobrého stavu podkoží..

Jak získáte dobrý stav podkoží? Jedině odborně provedenou Manuální Lymfodrenáží, která Vám pomůže k dobrému stavu lymfatického systému.

Dále pomůže změna životního stylu správný pohyb, strava, komprese a dostatek odpočinku, relax, spánek…žádný stres:o)

Jíst zdravější a vyváženou stravu, není nutné snížit množství, ale jednoduše nezapomenout na nutriční látky.Potraviny, které Vám pomohou zmírnit a preventivně se bránit vzniku celulitidy.

Doporučené potraviny:

 • PROTEINY – bílé maso a vejce (podíl na vývoji svalu) ..proteiny vyžadují čas, aby přeměnil tukové bunky na energii
 • POTRAVINY BOHATÉ NA KOFEIN (kofein stimuluje spalování tuků a pomáhá posilovat svaly)
 • ZELENÝ ČAJ – zrychluje metabolismus díky tomu pomáhá spalovat nahromadené tuky
 • MATOLINY – rovněz přispívá k odstranení tuku
 • POTRAVINY BOHATÉ NA ŽELEZO – zlepšují transport kyslíku v krvi
 • VITAMIN C v ovoci a zelenině..nejen oranžová obsehuje vitamín C ..grapefruit a rajčata jsou také vys.antioxidanty – pomůže v procesu tvorby kolagenu ( slabsi kolagen rovná se výraznější celulitida)
 • TUČNÉ RYBY A KORÝŠI BOHATE NA OMEGA 3 – pomáhají opravit poškozené tukové bunky (ty způsobují zadržování tekutin což ypusobuje celulitidu), napomáhají vrátit kůži pružnost
 • DRASLÍK – stimuluje lymfatickou drenáž, tj umožňuje odlehčení oblastí, kde se nachází pomerančová kůra. ( převážně ořechy, kvasnicové pivo a v některé zelenině)
 • ARTYČOK , ananas a zelený čaj jsou některé z potravin, které nám pomáhají snížit zadržování tekutin jako jsou diuretika a pomáhá nám eliminovat toxiny a tuky.
 • ČERVENÉ PLODY , jíst nebo pít. Obsahující vitamin P umožňuje zlepšení krevního oběhu. Kromě toho, tyto antioxidanty zpusobuji regeneraci buněk.

POTRAVINY, KTERÉ KONZUMUJTE S MÍROU!!!

 • NASYCENÉ TUKY

Přednost dejme přípravě pokrmu vařením, pečením, grilováním,,

 • Další potraviny, které je třeba omezit syrová zelenina.  Jako dieta ano, ale v boji proti celulitide nepomůže! Má totiř vysoký obsah minerálních soli – to podporuje retenci vody…Zeleninu tedy raději vařenou, dušenou

Čemu říci NE ..pokud chceme zabránit tvorbě a minimalizovat celulitidu –  uzeniny, pečivo, omáčky a smažené tuky, stejně jako sycené nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje. Stručně řečeno, všechny ty potraviny, které jsou bohaté na nasycené tuky a cukry. Kouření – stahuje a poškozuje cévní stěny což je jedním z faktorů. Který napomáhá tvorbě celulitidy.

Kromě toho je také důležité snížit příjem soli, a používat koření a byliny k dochucení jídel. Důvod je jednoduchý: sůl je jednou z hlavních příčin zadržování tekutin, což také způsobuje vznik nevzhledné pomerančové kůry.

Upozornuji:

Je důležité, dodržovat pitný režim (dobrá hydratace po celý den). Proč?  Díky tomu dojde k odstranění odpadu a toxických produktů. Je také důležité si uvědomit, že denní příjem bílkovin musí být vyšší než zeleniny, protože chceme donutit naše tělo ke konzumaci tuků k přeměně na energii.

 

Autor článku: Karla Součková