Užít si komfort plnými doušky nemáme chuť jen na dovolené v luxusním resortu, ale i doma. Bydlení ve velkometrážnejší nemovitosti ještě není zárukou štěstí. Pokud nám nesedne dispoziční řešení, nemusíme to vnímat vůbec pozitivně. Prázdné působící prostor se dá ale řešena tak, aby co nejvíce plnil svou funkci a obhájil svou pravou podstatu.

Dodržení proporcí


Při pokojích palácové rozlohy by malá koupelna působila tak trochu komicky. Architekti musí při navrhování domů myslet úplně na všechno. I na poměr jednotlivých místností. Když královské bydlení, tak už po všech stránkách, no ne? Stavby, které dostaly do vínku koupelny, do kterých se vejde sprchový kout i vana zároveň, jsou pro nás jako výhra v loterii.

Čemu dáme přednost


Dopřát si takové vymoženosti si nemůže dovolit úplně každý. Při vstupu do koupelny se někdy těžko rozhodujeme, zda dáme přednost hygienické očistě ve sprchovém koutě nebo se postavíme do vany, která neslouží pouze pro účely relaxačního koupele. A možná se nám zlíbí jen vana a využijte sprchového koutu přenecháme jinému rodinnému příslušníkovi.

Vyskládání mozaiky


Při zařizování koupelny dvojím druhem sanity, bychom měli zohlednit prostorové kapacity v souvislosti s naším pohodlím. Je dokázáno, že v místnosti, která působí vzdušně, se cítíme příjemněji. Jednotný design vany, sprchového koutu i umyvadel také vnímáme podvědomě. Domácnost představuje mozaiku, jejíž součástí je i samotná koupelna.

Vítězná bílá a dřevo


Punc originality vštěpuje místu styl. Bílý interiér v kombinaci se dřevem připomíná lázeňskou pohodovou atmosféru. Součástí velkometrážních koupelny bývá většinou jedno nebo i dvě okna, které zajišťuje přirozené větrání. Světlo dopadající přes světlík je zdrojem kouzelné atmosféry, na níž se spolupodílejí rovným dílem i lesklé rovné povrchy.

Dvě funkce v jednom


Pokud toužíme po vaně a sprchovém koutu ve společném prostoru, ale není nám to umožněno, máme možnost sáhnout po výborné alternativě ve formě vany a sprchovém koutu v jednom. Designéři se nám naštěstí snaží vyjít vstříc při jakékoliv příležitosti. Kromě propracovaného vzhledu si dávají při vývoji objektu záležet i na jeho plnohodnotné funkčnosti.