Kéž by vše vydrželo v kuchyni roky, abychom se nemuseli opakovaně věnovat jí zařizování a shánění spotřebičů od píky. Pokud vsadíme na ten správný design, alespoň v něčem si dokázal ulehčit naši práci a ušetřit tím vzácnou energii.

Introvertní krásky
Stylově neutrální kuchyně skrývají v sobě kouzlo Skandinávie a sofistikovanost současným trendů, které si potrpí na nadčasovost. Jednoduché tvary a skromná paleta barev z nich dělá introvertní krásky, které umí překvapit ve správnou chvíli. Všechno se dá smysluplně vyvážit doplňky, které můžeme obměňovat.

Do centra přírody
Odstíny bílé, šedé a hnědé nás přivedou do srdce přírody. Pokud k nim navíc připočteme použití přírodních materiálů, o harmonii v kuchyni budeme mít okamžitě postaráno. Ladění prostoru do nevtíravých barev se nám zúročí lety.
Optimistická nálada
Dostatek přirozeného světla vyžene depresivní nálady z jakéhokoliv místa. Napříč malé rozloze, nesnažme se do kuchyně vměstnat vše, co jsme si předsevzali. Vzdušnost stejně přispívá k dobré atmosféře. Toto pravidlo platí i pro rozlohou větší kuchyně, které máme tendenci velkoryseji zařídit.

Bez otisků prstů
Mezi lesklým a matným povrchem existuje rozdíl. Zatímco ten první odráží světlo a podílí se na optickém zvětšení prostoru, výhody druhé varianty spočívají v tom, že se nemusíme o něj neustále starat. Otisky prstů nikoho nepotěší, natož ne v kuchyni, která má působit jako hygienicky nezávadné místo.

Styl vytváří charakter
Vedle obývacím pokoji množství času strávíme i v kuchyni, která se etablovala na srdce domácnosti. Bez konkrétního stylu by však zůstala místem bez určení vlastního charakteru. Nemějme obavy, že neutrální tón ubere z jejích zvláštnosti. Skandinávský duch oplývá šarmem, vnitřním klidem a je nekonfliktní.

Kvalita se vždy vyplácí
Jednoduše tvarované dvířka a úchytky jsou prvním krokem k úspěchu, ten druhý představuje správná volba podlahy, osvětlení a zbylého zařízení v podobě stolu a židlí. Dřevěná podlaha nepodlehne ani mechanickému poškození, neboť se dá elegantně zbrousit. Do kvalitní kuchyně, kterou nezlomí jen-tak čas, se vyplatí investovat více.