Většina rodičů si při výběru školního batohu pro své dítě pokládá zásadní otázku – aktovku nebo batoh?

Odpověď není jednoduchá a ani zdaleka jednoznačná. Doba, kdy jsme si mohli vybrat ze dvou typů jednoduchých školních tašek je naštěstí nenávratně pryč. Na druhou stranu, dnešní záplava školních batohů a aktovek je taková, že se v nabízených produktech a jejich rozdílech málokdo vyzná.

Školní batohy jsou podle našeho názoru praktičtější, pohodlnější a vejde se do nich více věcí. Školní batohy mají také delší životnost a Váš školák nebude po roce nošení aktovky vyžadovat nový školní batoh, “protože ho mají všichni ve třídě”.

Pokud se Vaše dítě rozhodne sportovat, vybírejte si pouze speciální skate batohy. Mají odlišnou konstrukci a měly by být co nejlehčí. Batoh by měly mít výrazné bezpečnostní prvky – barvy, reflexní elementy, odrazky a podobně. Však jde o bezpečnost Vašich dětí. Důležité je, aby dítě s taškou bylo viděno i za zhoršených světelných podmínek.

batoh

Batohy by měly mít dostatečný počet jednotlivých přihrádek, kapes a komor a vyztužené dno. Vhodné je další příslušenství, jako speciální kapsa na láhev s pitím, termokapsa na svačinu, dostatečně pevné a široké poutko pro pohodlné přenášení tašky v ruce, prostor pro jmenovku, rozvrh hodin a podobně. Tyto prvky výrazně zlepšují použitelnost a funkčnost batohu.