Na začátku je myšlenka: Chci ojeté auto a za dobrou cenu. Internetové inzertní portály, jakož i autobazary nabízejí auta za lákavé ceny, ale tyto často vyvolávají otázky a pochybnosti. “Too good to be true”. Pokud se něco jeví jako příliš výhodné, určitě za tím něco musí být. Je tomu opravdu tak?
Skutečně neexistují lidé, jejichž různé okolnosti přiměly k rychlému prodeji auta pod cenu? Určitě jste již slyšeli o výjimkách potvrzujících pravidlo. V tomto případě to platí vícenásobně a s jistotou si dovolujeme tvrdit, že existují. Proč by však takový člověk nabízel auto pod cenu na internetu? Vždyť v prvním autobazaru za rohem, by za něj dostal stejnou částku, ne-li vyšší a ještě by za něj vybavili i všechny formality. Případně by auto prodal za výhodnou cenu svému příbuznému, známému, sousedovi či kolegovi v práci.
Pokud se domníváte, že jste na takové auto narazili, ať už v soukromé inzerci nebo v inzerci nějakého autobazaru, určitě trvejte na jeho předvedení, abyste si ho mohli osobně prohlédnout a projet se na něm. Každý poctivý prodejce vám to umožní. Pokud se auto nachází v zahraničí a pro vás by bylo finančně náročné za autem vycestovat, i když vám prodejce zhlédnutí auta umožní, použijte zdravý selský rozum a položte si jednoduchou otázku: Proč chce prodat auto daleko do zahraničí, právě vám a za tak výhodnou cenu?

 

Pokud jste se již pro koupi ojetého vozu rozhodli, věříme, že následující informace budou pro vás užitečné:

Prodejců je nutné rozlišit na prodejce (neplacená inzerce na web portálech) a autobazary. Většina autobazarů vykupuje auta od původních majitelů a následně je prodávají dál. Poznáte je podle sloganů “auta vlastníme”, “vykupujeme jen kvalitní vozy” atd. Tuto skutečnost prezentují jako konkurenční výhodu, protože při takové koupi jednáte s majitelem vozidla.