Pochopit binární opce je poměrně jednoduché, jejich obchodování však zůstává riskantní, a proto je důležité dodržovat určité zásady, které ochrání nás a náš obchodní kapitál.

Připravte si obchodní kapitál

Jelikož při investičním obchodování můžete peníze vydělat, ale i prodělat, je důležité obchodovat jen s penězi, které si můžete dovolit ztratit. Jedná se o tak zvaný rizikový kapitál.

Ten by měl jednoznačně mít původ ve vlastních úsporách, a nikoliv v půjčkách či běžné hotovosti, kterou potřebujeme na chod domácnosti a podobně.

Pečlivě volte brokera

Když už máme k dispozici rizikový kapitál, je třeba pečlivě zvážit, který broker binárních opcí si zaslouží naši důvěru, abychom mu ho svěřili. V každém případě je třeba volit jen mezi regulovanými společnostmi s oprávněním od České národní banky.

Dále bychom se měli rozhodovat podle toho, jestli broker poskytuje testovací účet, jaký je u něj minimální vklad, minimální investice do obchodu a jaké možnosti nabízí obchodní platforma. Důležité také je, jestli broker komunikuje alespoň v jednom z jazyků, které známe.

A v neposlední řadě jsou důležité zkušenosti s danou společností, zpětná vazba od reálných uživatelů, které u daného makléře již obchodují.

Testujte na demo účtu

Nikdy nezačínejte ihned obchodovat s vlastními penězi. Přípravy na obchodování musí vždy probíhat na cvičném účtu. Situace je bohužel taková, že jen málo brokerů poskytuje neomezené demo účty zdarma (více na OpceBinarni.cz), ale pár takových společností se najde.

Testovací obchodování je klíčové z hlediska přípravy obchodní strategie. Dokud nedokážeme obchodovat ziskově na demu, nemá smysl přecházet k investování vlastních peněz, protože ty nám samy o sobě zisky nepřinesou.

Na testovacím účtu obchodujeme s virtuálními penězi, takže neriskujeme ztrátu vlastního kapitálu. Dopracovat se k ziskové strategii v testech může sice trvat dlouho, jedná se ale o krok, jehož vynechání přinese s největší pravděpodobností nezvratné ztráty.

Mějte trpělivost

Dopracovat se k reálným výdělkům z investičního obchodování netrvá dny ani týdny, ale při nejmenším měsíce nebo dokonce roky. S tím je třeba počítat hned na začátku a obrnit se potřebnou trpělivostí.

Bez výdrže, trpělivosti, úsilí a času v obchodování neuspějete. Pokud tedy víte, že nemůžete věnovat přípravám vše potřebné, nemusíte ani začínat.

Vyhněte se podvodům

Internet je plný nabídek na obchodní systémy pro binární opce, které slibují nemalé zisky a jsou zadarmo. Všechno jsou to podvody. Peníze zadarmo neexistují. Cílem takových nabídek je udělat reklamu určitému brokerovi a přivést mu nové zákazníky, kteří okamžitě začnou obchodovat s vlastními penězi. Výsledkem pro obchodníky jsou samozřejmě ztráty.

Není nic špatného na hledání inspirace pro vlastní strategii u ostatních, ale každý nápad je třeba nejdříve řádně otestovat, než můžeme vůbec uvažovat o tom, že ho zakomponujeme do své vlastní strategie pro obchodování.