Zaměstnavatelé si stále více uvědomují přínos a důležitost personálních agentur. Zjistili, že dobrá personální agentura dokáže rychle sehnat potřebného a kvalifikovaného zaměstnance, který splňuje všechny požadavky.

Jak vybrat dobrou personální agenturu?

Na pracovním trhu se pohybuje obrovské množství personálních agentur – jak dobrých, tak špatných. Nejlépe uděláte, když vyberete ověřenou personální agenturu, která má kladné recenze. Můžete se poptat mezi známými nebo prohledat internet.

Jsem rád, že moje první zkušenost s personální agenturou byla pozitivní a nikdy jsem nemusel koukat po jiné. Tenkrát jsem si dal práci a prohledal internet, do oka mi padla personální agentura Barlett & Cenbright, která měla skvělé hodnocení a recenze. Vše proběhlo nad očekávání – veškerou práci s náborem odvedla agentura za mě a já jsem udělal pouze finální výběr. Byl jsem překvapen, jak kvalitní a kvalifikovaní lidé dorazili do mé firmy na pohovor,“ říká podnikatel Adam.

Kvalitní personální agentura vám poskytne kompletní servis. Vytvoří a publikuje inzeráty, roztřídí odpovědi uchazečů a provede první kolo pohovorů. Udělá za vás užší výběr a k vám na pohovor pošle jen ty nejlepší adepty, ze kterých už si vy vyberete kandidáta – ať už podle sympatií nebo odborných znalostí.

Proč jsou vlastně personální agentury tak prospěšné? Tu nejtěžší práci a selekci udělají za vás. Zjistí o vhodných kandidátech co nejvíce informací a upozorní vás na jejich silné i slabé stránky, popřípadě možná rizika.

Kvalitní agentura najde ty správné zaměstnance

Síla personálních agentur spočívá v jejich možnostech. Skvělým příkladem je úspěšná personální agentura Barlett & Cenbright, která má nejen zkušenosti a výborné hodnocení, ale především ví kde hledat a kde inzerovat. Navíc má kontakty a obrovský počet uchazečů o práci ve vlastní databázi.

 

Jak všechno probíhá?

  1. Ze všeho nejdříve s vámi personální agentura probere, koho přesně hledáte. Vyptá se na všechny důležité informace o hledaném uchazeči.
  2. Následně začne agentura inzerovat nabídku práce všude tam, kde to bude potřeba. Díky zkušenostem a znalostem se inzerát dostane k ideálním kandidátům. Jméno skutečného zaměstnavatele bývá skryto, nepřeje-li si zaměstnavatel opak.
  3. Ze všech přijatých odpovědí agentura vybere vhodné uchazeče, se kterými udělá první kolo pohovorů.
  4. Při pohovorech agentura oddělí zrno od plev – vybere nejlepší adepty, kteří budou pro firmu přínosem. Kvalita vítězí nad kvantitou.
  5. Ty nejvhodnější kandidáty pošle agentura do druhého kola, které už většinou řídí přímo zaměstnavatel. Ten provede finální výběr.

 

Jak je to s odměnou pro personální agenturu?

 

Mám dlouholeté zkušenosti s personální agenturou Barlett & Cenbright, která mi pravidelně doporučuje kvalitní zaměstnance. Zpravidla za jejich služby platím několikanásobek nástupního platu uchazeče, kterého mi agentura doporučí. Jde o dvojnásobek nebo trojnásobek, který se většinou platí nadvakrát – po přijetí zaměstnance a pak po odpracování nějaké doby. S touto formou spolupráce jsem maximálně spokojen, náklady na získání potřebného a kvalifikovaného zaměstnance jsou kolikrát mnohem vyšší. Navíc platím jen v případě, kdy se rozhodnu přijmout zaměstnance, kterého mi agentura sežene.“ uzavírá podnikatel Adam.

 

Shánět kvalitní a kvalifikované zaměstnance v dnešní době bez personální agentury, je jako psát na psacím stroji, když máte k dispozici počítač.