Víte, že statistiky nejslunečnějším místem u našich sousedů, Slováků, je Žitný ostrov? A právě na něm leží Velký Meder, bývalé Čalovo. Vydejte se tam na letní dovolenou a uvidíte, že vám tam bude svítit slunce každý den!

I s koupáním je to ve Velkém Mederu určitě výhodnější než u moře. Voda je tam čistá, geotermální, s blahodárnými účinky na pohybový aparát. V létě se tam můžeteu koupat až v deseti bazénech, jejichž celková plocha je 3 910 m2 s teplotou vody od 25 do 37 °C. No, není to lepší než moře?

Pro zamilované i pro rodiny s dětmi

Dospělí tady odpočívají nejraději ve vířivkách nebo si plavou v 50m bazénu. Dětem je přes léto určený spíše prostor ve venkovním bazénu. Tam je zabaví hrací elementy, jakými jsou například trychtýř, dělo, skluzavky a tobogany. Pestrobarevné toboganové potrubí chrlí jednoho nadšence za druhým na rozměrnou rampu nebo do trychtýře. Jsou tací, které vodní hrátky mohou začít po nějaké době nudit. Ti se mohou vydat na lanovou dráhu Tarzanii s celkovou délkou 650 metrů. Protože je Tarzanie rozdělena do dvou tras podle obtížnosti, vyřádí se na ní vyřádit děti i fyzicky zdatnější jedinci. Rodiče s nejmenšími ratolestmi určitě rádi zavítají na Ostrov drobotiny, kde se o ně už postará tým bavičů.

Najíte se, napijete, pobavíte…

Meder vás bude lákat hned do několika restauračních zařízení restauračního a fastfoodů, které vás napojí i nasytí. Někdo v takovém centru vyhledává animační programy, ty tu probíhají celoročně. V létě se ale můžete těšit také na vystoupení hudebních skupin všech možných žánrů. Nenechte si ujít tradiční pěnové párty a laserovou show.

Wellness centrum – letos nové

Od  února můžete v aquaparku relaxovat ve wellness centru, ve kterém můžete navštívit čtyři typy saun (infra, parní, finskou a bylinkovou), solnou jeskyni, vířivku Jakuzzi, ochlazovací bazén, biosolárium, dvou relaxční místnosti, masážních služby, pedikúru (i rybí), kosmetiku, akupresurní masáže Ceragem a magnetoterapii Bemer

Je to levnější než u moře

V letní sezóně (ta potrvá až do konce srpna) zaplatí dospělý za celodenní pobyt v Aquacentru a termálním koupališti Velký Meder 10 eur, rodinná vstupenka (2 dospělí a 1 dítě) vyjde na 22,50 eur. Když se v areálu ubytujete, budete mít vstupy ještě levnější.

Mrkněte na www.thermalcorvinus.sk