Jedinečné šperky pro vaši radost a vyzvednutí vaší krásy z Bali.

Naše šperky karma passion jsou pod naší kontrolou ručně vyráběné šperky ve šperkařských dílnách v Indonézii, přesněji  na Bali. Šperky vznikají v šperkařských dílnách v Indonésii, vyráběné zručnými zlatníky již po několik generací. Práce se stříbrem a kultivovanými perlami vyžaduje trpělivost, cit a talent. Nadání indonéských šperkařů je vyhlášené. Ručně vyráběné šperky z ostrova Bali a dalších indonéských ostrovů jsou oblíbené po celém světě. Pro tuto sezónu jsme pro vás připravili několik designů, ze kterých je možné kombinovat zajímavé sety.

Péče o šperky

Šperky, aby zůstali dlouho krásné a nositelné si také vyžadují určitou starostlivost. Náramky a šperky by měly být zejména skladovány v suchu, při pokojové teplotě, nejlépe v nějaké krabičce, ve které se ale nebudou míchat s ostatními šperky, aby se nepoškodily. Ideální na uschování šperků je i organizér. Uchovávání šperků v krabičce nebo takovém organizéru je vhodné i proto, že například některé kamínky mohou po dlouhodobém vystavování přímému slunci vyblednout.

 

Při používání meditačních šperků si po čase všimneme, že buď ztratily svůj účinek, nebo se jejich účinek změnil, případně že jsou při použití nepříjemné. Někdy se kámen navíc i opticky změní, pukne nebo se prostě ztratí. Je to prý zapříčiněno tím, že kámen člověku vibrace nejen předává, ale je od něj i naberá. Když člověk díky vysokému podílu vody dokáže tyto vibrace snadno nabrat, kámen se svou relativně malou masou má problém kompenzovat ty vibrace, které od člověka nabral – a navíc, když jsou hlavně negativní nebo rušivé (bolest, nemoc apod.). Protože struktura kamene je poměrně pevná, je jeho přizpůsobivost malá. Třesknutí a změna barev jsou pokusem o takové přizpůsobení.