Pokud se zeptáte většiny nadšenců pro turistiku, určitě vám řeknou, že do základního outdoorového vybavení patří boty, dámská sportovní bunda, spacák nebo stan. Málokterý nadšenec vám řekne, že na prvním místě jsou přece outdoorové kalhoty.

Turistické kalhoty se zdají nepodstatnou součástí outdoor oblečení, ale rozhodně i kalhotám je třeba věnovat patřičnou pozornost. Z jakého důvodu? Je to hlavně proto, že vás outdoorové kalhoty chrání před pichlavými větvičkami, odolávají oděrem například při sezení na kamenech, v trávě či dřevěných pařezech. Důležité také je, abyste se v kalhotách cítili pohodlně, byly v suchu a teple.
Co můžeme od turistických kalhot očekávat?

Při výběru jakéhokoli sportovního oblečení si třeba položit základní otázku a to, k jakému účelu budeme turistické kalhoty potřebovat. Obecně lze potvrdit, že neexistují univerzální outdoorové kalhoty, které jsou vhodné pro všechny typy aktivit, lze je používat celoročně a to za všech povětrnostních podmínek. Je třeba zvolit nějaký kompromis – Volte funkční, odolné, nadčasové a cenově přijatelné dámské sportovní kalhoty.

Kritéria výběru outdoorových kalhot – jaké základní parametry je třeba při výběru turistických kalhot vzít v úvahu?
Dámské outdoor kalhoty dělíme na:
Letní outdoorové kalhoty

Tyto kalhoty jsou lehké, bez podšívky a jsou vyrobeny z rychleschnoucího příjemného materiálu. Kalhoty obsahují několik kapes a u tohoto typu kalhot je možné zkrátit kalhoty. Na namáhaných místech je materiál zesílen.
Zimní outdoorové kalhoty

Zimní outdoorové kalhoty jsou několikavrstvé a mají celo-rozepínací kalhoty s možností oblečení bez vyzouvání. Součástí kalhot je teplá podšívka a některé modely jsou vybaveny šlemi. Na namáhaných místech jsou opět zesíleny – například zadek, kolena.
Speciální outdoorové kalhoty