Dlouhý, krátký, supermoderní nebo spíše klasický? I vy přemýšlíte před nástupem opravdové kruté zimy, jaký střih kabátu je pro vás nejlepší? Máme pro vás několik praktických rad.

Těhotenské kabáty by měly pasovat k vaší stavbě těla.

1) Podle výšky

Pokud jste nízká – vyhněte se dlouhým kabátům, které opticky zkracují postavu. V takovém případě bude lepší vybrat si ¾-ťový model. Zapomeňte také na krátké, hrubé a prošívané větrovky, které postavu jen zbytečně rozšiřují.

Pokud jste vysoká – směle můžete nosit střihy, které vám dodají na objemu. Se střihem můžete klidně experimentovat, na dlouhé a vypasované kabáty ale raději ihned zapomeňte.

2) Podle typu postavy

Zaokrouhlené tvary – vybírejte si výrazné střihy, zapínání na střed a vertikální modely. Příčné vzory rozšiřují. Vhodný střih by byl kabát, který nosíme nalehko – dodává plynulost postavě. Pro těhotné dámy je vhodný střih ve stylu empire (jako v období romantismu), s pozdviženým pásem. Dokonale zakryje Vaše rostoucí bříško.

Široká ramena – pončo nebo pelerína přehozená přes ramena zaokrouhlí jejich tvar. Při tomto typu postavy je třeba zabránit vycpávkám na ramenou a zvýrazňování pásu, které je sice ženské, ale obrací pozornost na široká ramena. Tato varianta je velice vhodná, když nemáte ráda těhotenské kabáty a preferujete volnější ponča.

Čtvercové ramena, bez pásu – vyzkoušejte si plášť s kulatým límcem, s páskem, který se dolů rozšiřuje. Opasek přidává takové postavě na ženskosti.

Útlá postava – každý střih je dobrý, dokonce i prošívané pláště.