Leden bývá každoročně ve znamení plesové sezóny a také taneční a maturitní plesy se zkrátka neobejdou bez vhodných plesových šatů. Pokud ráda chodíte na společenské akce, pak jistě víte, že výběr šatů hraje doslova klíčovou roli. Módní návrháři každý rok přicházejí s novými modely, které stojí za pozornost. Máme pro vás připraveny rady a tipy, jaké plesové šaty jsou letos v módě. A jak si vybrat šaty na ples.

Plesové šaty – v jednoduchosti je krása

Říkáte si, že plesová sezóna je v plném proudu, a proto je ta nejvhodnější doba si pořídit ty nejkrásnější plesové šaty. Ty, které jste měli na sobě loni, raději nechte doma a kupte si zcela nové. Vydáte-li se do butiku se společenskými šaty, možná se budete cítit trochu ztracená v obrovské záplavě nádherných modelů.

Krátké šaty do tanečních se širokou a bohatě zdobenou sukní raději přenechte maturantky. Současná móda musí zdůraznit siluetu své postavy. V módě jsou tedy jednoduché, dlouhé a splývavé šaty pastelových barev s decentním zdobením. Základní pravidlo zní, plesové šaty by měly elegantně skrýt nedostatky postavy a naopak vyzvednout vaše přednosti.

Hitem letošní sezóny jsou střihy, které odhalují záda. Jde zejména o modely, které mají korzetový střih. Tyto společenské šaty však sluší zejména ženám, které mají bujněji poprsí. Pokud se bez podprsenky neobejdete, zvolte podprsenku bez ramínek.

Mezi další módní prvky patří krajkové zdobení, které šatům dodá nádech luxusu a také jasné pastelové odstíny. Černé šaty si nechte raději do divadla nebo na pohřeb, na plese musíte zazářit. Nic nezkazíte, pokud zvolíte plesové šaty s vlečkou. I když pozor, vlečka by měla být dlouhá tak akorát, aby vás neomezovala v tanci. Dlouhé vlečky patří nevěstám.