Doplňky stravy jsou produkty důležité pro správné fungování organismu. Obsahují důležité vitamíny, minerály a další prvky, které tělo potřebuje. Všude slyšíme, čteme a hovoříme o imunitě a o problémech s ní souvisejících. Lidské tělo je soustavně vystavováno mnoha faktorům, které způsobují onemocnění. Díky tomu jsme si postupně vyvinuli složitý systém obrany proti milionům potenciálně škodlivých organismů a činitelů, které by mohly kdykoli napadnout naše tělo.

Aby se naše tělo dokázalo bránit před těmito nebezpečnými původci chorob, vyvinulo si obranný systém – imunitní systém, který je mimořádně složitý. Vývojem tento systém nabyl širokou škálu mechanismů na rozpoznávání cizorodých a nežádoucích látek v těle a zároveň jejich zbavování se a vypuzení z těla. Zároveň vznikl stejně důležitý kontrolní mechanismus, díky kterému se imunitní systém aktivuje pouze tehdy, když je to nezbytné a na tak dlouhou dobu, jaký je potřebný k tomu, aby původce neohrožoval zdraví. K tomu aby byl náš imunitní systém zcela v pořádku, dopomáháme různými doplňky stravy, nebo i probiotiky.

Kdy jsou probiotika najúčinnejší?

Probiotika mají příznivý vliv na zdraví člověka. Jejich účinek může být u někoho výrazný a jindy málo pozorovatelný. Nejvýraznější účinek mají probiotika v období vývoje střevní mikroflóry a v době, kdy je její stabilita narušena.