Dámské kabáty představují velmi častou součást ženského šatníku. Co si budeme nalhávat – stylovému a pohodlnému kabátu zkrátka dokáže odolat jen málokterá žena, proto se není vůbec čemu divit, že na ně něžné pohlaví sází nejen na podzim, ale i v zimě či na jaře. Dámské kabáty je nutné vybírat nejen s ohledem na roční období, potaz je potřeba brát i na typ postavy.

Dámské kabáty na podzim či na zimu

Dámské kabáty se dají nosit od podzimu do jara, stačí si jen správně vybrat. Je logické, že zatímco na podzim budou hrát hlavní roli lehčí dámské kabáty, v zimě naopak vsadíme na hřejivější modely, které nám dokážou zajistit maximum pohodlí. Hodně tedy záleží na materiálu i vnitřní výplni. Na trhu se dají pořídit i takové kousky, které jsou univerzální a dají se nosit od podzimu do jara. Na podzim a na jaře z nich stačí vyjmout teplou vnitřní podšívku, čímž odpadá povinnost pořizovat si tři rozdílné dámské kabáty na každé roční období. I když jsou podobné kousky spíše dražší záležitostí, mimo sezónu lze zakoupit tyto dámské kabáty levně díky slevovým akcím.

Výběr kabátu podle typu postavy

Jak jsme zmínili v samotném úvodu dnešního článku, dámské kabáty je potřeba vybírat i s ohledem na typ postavy. Ženy, které mají spíše chlapeckou postavu, jež chybí typické ženské tvary, by měly vsadit na kabáty pyšnící se asymetrickým střihem. Ten alespoň opticky vytvoří ženskou siluetu. Dobrou volbou jsou i kabáty, které mají dvouřadé zapínání.

Máte-li postavu typu hruška, která bývá u žen poměrně častá, pak vám můžeme doporučit porozhlédnout se po zdobeném kabátu, který odláká pozornost od širších boků. Perfektní volbou je například zimní kabát, který má v oblasti límce kožíšek, jež působí nejen velmi moderně a vkusně, ale zároveň svědomitě plní svůj úkol a soustředí pozornost ostatních jiným směrem, nežli k vašim objemnějším proporcím.

Každá žena si najde to svoje

Určitě nesmíme zapomenout na postavu typu jablíčko, která se vyznačuje tím, že ženy mají výraznější poprsí, trup i bříško. Patříte-li do této kategorie, nemusíte se bát, že byste si mezi dámskými kabáty nedokázali vybrat a byly tak odkázáni na nošení bundy. Zde můžeme poradit asymetricky střižené kousky, které se od prsou směrem dolů rozšiřují.

Jako poslední ještě pár slov k postavě, které se říká přesýpací hodiny. Poznáte ji tak, že boky a ramena jsou stejně široké, zatímco pas je velmi úzký. Ženám s touto postavou budou dokonale sedět snad všechny kabáty, na které ukážou prstem. Postava přesýpacích hodin je univerzální a může si dovolit nosit prakticky cokoli.