Dospělí si mohou vychutnat půvab historických měst a nezaměnitelnou chuť českého piva, jedinečné zážitky si ze srdce Evropy však odvezou i děti. Vydejte se na místa, která jsou určena především pro děti, pobavení a přiučení však nabízejí také dospělým.
Zažijte minulost v zážitkových parcích
Jak žili naši předkové, se dozvíte a na vlastní kůži si vyzkoušíte v historických zážitkových parcích. Centrum umění a řemesel a bylinná zahrada Botanicus v Ostré ve středních Čechách připomíná stará řemesla, které se pomalu vytrácejí ze všedního života. Při procházce uličkami staročeské vesničky poznáte práci dráteníka, svíčkaře, kováře či hrnčíře a sami si budete moci výrobu vyzkoušet. Navštivte také bylinkovou zahradu určenou k pěstování surovin i relaxaci návštěvníků.

Na exkurzi do historie českých zemí se vydejte v zážitkového parku Zeměráj, který leží asi 35 kilometrů od jihočeského města Tábor, ve kterém se nacházejí domácí penziony, ve kterých seženete levné ubytování.

 

Kromě poznávání vesnického života v raném středověku se mohou děti projít naboso po kilometr dlouhém speciální vytvořeném chodníku, pátrat po pokladu v archeologickém nalezišti nebo najít cestu z lesního lanového bludiště. Nechybí ani stylové občerstvení či divadelní programy, které přibližují život ve středověku. Oba zážitkové parky jsou otevřeny do konce září.